מהו ה"שידוך המושלם" בין מטפלות סיעודיות לקשישים הזקוקים לעזרה, והאם בכלל ניתן להתאים עזרה סיעודית שתהלום את צרכי הקשיש?

תהליך התאמת מטפלת לקשיש הינו תהליך מורכב הכולל מספר שלבים:

1) בחירת צוות מקצועי ומיומן-

"לקוח חכם" ירצה לוודא כי צוות חברת הסיעוד אליה פנה, כולל עובדות סוציאליות, אחיות מוסמכות וגרונטולוגיים המתמחים בנושא הזקנה.
אומרים שלילדים יש "עיני רנטגן". מסתבר שלא רק להם: החושים הרגישים של אנשי המקצוע בבית אתגר סיעוד, מסייעים בידם לזהות את הצורך המרכזי שמעלה הקשיש הפונה לקבלת עזרה סיעודית.

2) ברור ראשוני של צרכי הקשיש-

לא אגלה לכם את כל סודות המקצוע, ובכל זאת, הנה כמה דוגמאות להמחשת הרעיון:

כבר בשיחה הטלפונית, ועוד בטרם הפגישה הראשונית עם הקשיש מתחיל שלב ברור הצרכים : קשישה שתבקש לדבר עם המנהלת בלבד, תנסה לשחזר אולי סטאטוס מקצועי שאבד או יחס של כבוד שחפצה בו. בן משפחה שיתאר את אימו הקשישה כאינטליגנטית ודיכאונית, יחפוץ במטפלת עמידה נפשית, מקשיבה ומכילה. קשישה שתתאר באופן ישיר את מצב הניקיון בביתה תחפוץ במטפלת נקייה ומסודרת. קשיש שיבקש שיכינו עבורו מאכלים ביתיים מוכרים ירמוז על געגוע נוסטלגי למה שהיה ואיננו.

3) ביצוע ביקור בית –

הפגישה הראשונית תיקבע בסמוך לשיחה הטלפונית, ותיערך בביתו של הקשיש. מטרת הפגישה הראשונית היא היכרות מעמיקה עימו, וברור מקיף יותר של צרכיו. ניתן ללמוד על אדם רבות מתוך דבריו ומתוך הסתכלות על הבית ועל הסביבה בה הוא חי. כמו כן בפגישה זו יוצרו לרוב יחסי אמון בין איש המקצוע לקשיש הזקוק לעזרה סיעודית.

4) חיפוש במאגר המטפלות הסיעודיות-

כל חברת סיעוד המכבדת את עצמה מחזיקה במאגר מטפלות רחב ומגוון, העונה לצרכי הקשיש המשתנים. באתגר סיעוד מבינים שהגורם האנושי הוא המרכיב החשוב ביותר בתחום הסיעוד לקשישים. המטפלות באתגר סיעוד עוברות קורסי הכשרה ורענונים בהם נלמדים נושאים שונים, בניהם תקשורת עם הקשיש ועם בני משפחתו, זיהוי סימני מצוקה נפשית או פיזית, חובת דווח ועוד..
בהתאמה להיכרות המעמיקה שנערכה עם הקשיש, נערך סינון של המטפלות בקשישים ע"פ גיל, מין,שפה, רמת השכלה, מנטאליות, יכולות סדר וארגון, יכולת הקשבה והכלה, יכולת הצבת גבולות, ומשתני אישיות שונים.

5) גיבוש השערה ראשונית –

התייעצות משותפת בצוות רב מקצועי, לגבי מידת ההתאמה של המטפלת לקשיש. נעשית חשיבה משותפת על יתרונות ה"שידוך" וחסרונותיו. ומתקבלת ההחלטה לגבי "הכלה המיועדת", או ה"בת המועדפת"…

6) הכנסת המטפלת לבית הקשיש ע"י איש מקצוע מיומן-

הגיע הרגע המכריע! האם אפשר לשבור את הכוס?

איש המקצוע מטעם אתגר סיעוד מלווה את המטפלת בכניסתה הראשונה לבית הקשיש, ומהווה "גשר" להבנת ציפיותיהם ההדדיות. הקשיש מתאר את צרכיו בסיוע איש המקצוע, והמטפל נותן אישור מילולי לכך שהוא מבין ומסוגל לשרת את צרכיו.
בדרך כלל בשלב הזה, אנו נראה חיוך אופטימי על פניו של הקשיש, בן המשפחה ייקח נשימת רווחה עמוקה, ואנו נחוש תחושת סיפוק גדולה.
הצלחנו לספק עזרה לקשיש ולבני משפחתו, ואנו בדרכנו לאתגר הסיעודי הבא…