תרומה לקהילהתרומה לקהילה

אתגר סיעוד ורווחה מתעדת את זכרונותיהם של בני הגיל השלישי, לטובת תיעוד ושימור לדורות הבאים.

קשישים מספרים את סיפורי חייהם אשר הופכים לספר המוענק להם, למשפחותיהם ולקהילה.

אתגר רואה לנכון לתעד ולסכם את סיפוריהם האישיים של מטופליה הקשישים. בהתנדבות ובמקצועיות, עורכת חברת אתגר את הסיפורים ומאגדת אותם לספר מרשים, אותו מעניקים לקשישים, גיבורי הסיפורים, וכן מתעדת את הסיפורים באתר האינטרנט (לצפייה לחץ כאן).

עד היום תעדה אתגר את סיפוריהם המופלאים של קשישים בערים טבריה, מגדל העמק, קריות ונצרת. במשך שבועות רבים ישבו אנשי אתגר עם הקשישים ומשפחותיהם, אספו פרטי מידע חשובים, בדקו וחקרו מכתבים, מזכרות, תמונות ושאר חפצים, לקראת עריכת סיפוריהם בספר שהופק ונמסר למשפחות בטקס מרשים בחסות הרשות המקומית.

אתגר סיעוד ורווחה מאמינה כי סיפוריהם המדהימים של הקשישים המתפרסים על פני 80, 90 ולפעמים 100 שנים, חייבים להתפרסם למען הדורות הבאים. סיפורי החיים של הקשישים כוללים סיפורי גבורה של קצינים בכירים במלחמת העולם השנייה, הישרדות בתקופת השואה, בניית הארץ ולחימה במלחמות ישראל, אבדן ושכול, אך גם תקומה וגבורה. סיפורם הוא הסיפור של העם היהודי במאה ה 20 וה 21, וזוהי חובתנו להקשיב לסיפורים, לתעד אותם ולפרסם אותם, למען יישארו הסיפורים בעולמנו.

"לְמַעַן יֵדְעוּ דּוֹר אַחֲרוֹן בָּנִים יִוָּלֵדוּ יָקֻמוּ וִיסַפְּרוּ לִבְנֵיהֶם" (תהלים ע"ח ו')

אילנה כהן, בשם הוריה יוסף ושרה מלול, מטופלים של "אתגר סיעוד ורווחה":

"הרצינות והאחריות בה בוחרים בחברת אתגר את עובדיה, ניכרת במטפלים היקרים המלווים את ההורים שלי,

הם באו לתת מענה לצרכים פיזיים, קיומיים, אך נמצאו נותנים מענה גם לצורך אחד שמשותף למבוגרים רבים, הבדידות.

הם הפכו לאנשי סודם ורחשו בזכות את אמונם. המטפלים של אתגר מסייעים מעל ומעבר להגדרות ה"יבשות" של התפקיד".

אתי כהן, במכתב תודה ששלחה לסניף אתגר באופקים:

"אנו ילדיו של מסעוד כהן, בן 74, תושב אופקים, מטופל ע"י חברת אתגר מזה 4 שנים. רוצים לציין את המטפלת האישית של אבא, אשר נותנת את כל נשמתה, בטיפול באבי. המטפלת דואגת לכל צרכיו, מאכילה ומקלחת מהלב ומהנשמה במשך 3 פעמים ביום. מפנה לו מזמנה בכל מצב נתון שהוא זקוק לה".

לפרטים ומידע נוסף צרו עמנו קשר